METABOLIC BALANCE

Co je to metabolic balance?

Metabolic balance je výživový program určený pro úpravu látkové výměny a tělesné hmotnosti. Byl vyvinut lékaři a odborníky pro výživu na základě dlouholetých zkušeností. S jeho pomocí můžete individuálně změnit Vaše stravovací zvyklosti, jíst naprosto vyváženě a zdravě - a uzpůsobit Váš jídelní plán na míru Vašemu metabolismu. Základ tvoří osobní jídelní plán a individuální seznam potravin, který je vyhotoven na základě Vašich aktuálních laboratorních výsledků a údajů  o zdravotním stavu. Probíhá ve 4 fázích  a umožní Vám

1. trvale vyřešit Vaše problémy s váhou.
2. preventivně a celkově podpořit Vaše zdraví.

Proč funguje metabolic balance?

Váš plán si klade za cíl podpořit Váš zdravý metabolizmus a úpravu Vaší hmotnosti. Aby se Vám to pokud možno bez problémů a v dohledném časovém rozmezí podařilo, stojí Vám k dispozici speciálně vyškolení certifikovaní poradci, kteří Vás budou doprovázet. Ať lékaři, lékaři pro alternativní a přírodní medicínu, či poradci pro výživu – vhodného metabolic balance poradce najdete v rubrice Hledat poradce.

Jak docílí metabolic balance redukci hmotnosti?

Díky Vašemu individuálnímu jídelnímu plánu má Vaše tělo k dispozici všechny potřebné živiny. Potraviny se nevybírají podle obsahu kalorií, nebo podílu tuků, bílkovin a uhlohydrátů. Jediné kritérium pro výběr je působení daných potravin na látkovou výměnu a hormonální produkci. Tím aktivujete zdravý metabolizmus a podporujete přirozenou produkci inzulínu. Za dodržování nových, jednoduchých pravidel přípravy a přijímání potravin regulujete šetrně a trvale Vaši hmotnost a posilujete celkovou hormonální produkci.

Jakého vylepšení zdravotních obtíží mohu dosáhnout?

Trvalý přechod na vyhovující a vyvážené stravování předchází dlouhodobě, především
v kombinaci s přiměřenou pohybovou aktivitou, onemocnění civilizačními chorobami. Znovuobnovení přirozené rovnováhy ve stravování způsobí současně i obnovení Vaší zdravé tělesné (rovno)váhy.
Současně podporujete výkonnost a koncentraci a zlepšujete celkovou energii.Spíte vydatněji, Vaše tělesné i psychické síly rostou – cítíte se celkově lépe, plni energie
a zdraví a je to na Vás i vidět. Při dodržování programu metabolic balance šetrně chrání svalová hmota a vazivo - odbourává se jen tuková tkáň, takže Vaše pokožka zůstává pevná a hladká.

V jakém případě bych se měl/la programu metabolic balance zúčastnit?

  • pokud hledáte trvalé řešení problému s Vaší hmotností a chcete zdravě zhubnout.
  • jestliže již máte zdravotní problémy, které souvisejí s nadváhou či nesprávnými
    stravovacími návyky. To mohou být například onemocnění jako cukrovka typu II.,
    revma, chronická migréna, vysoký krevní tlak, poruchy látkové výměny tuků,
    a mnoho dalších.
  • chcete-li být, nezávisle na věku, fit, plni energie a v dobré formě.

Media o Metabolicu balance

https://voyo.nova.cz/multimedia/agrrr/revolucni-hubnuti-s-metabolic-balance-3.html

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/209562220600136/video/

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210562220600028-sama-doma/